Przewodnik po rodzajach dofinansowania dla firm w UK

Borrow £1,000 – £500,000 for 1 day to 2 years with our flexible business loans.

24 hours to get a decision

Easy Application

No fees for repaying early

Hassle Free

 1. Home
 2. /
 3. Industries
 4. /
 5. Przewodnik po rodzajach dofinansowania dla firm w UK

Zaliczka biznesowa – Nowa wesja kredytu dla firm w UK

Zaliczka biznesowa, inaczej znana jako kredyt kupiecki lub zaliczka kupiecka, to sprawdzona alternatywa dla tradycyjnych kredytów dla firm. Zaliczka działa na zasadzie porozumienia między przedsiębiorstwami i oferuje szybki dostęp do kapitału w wysokości od 5000 do 500 000 funtów. Jest to stosunkowo nowe rozwiązanie w zakresie finansowania biznesowego, ale popyt na nie znacznie wzrasta wśród brytyjskich małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) – i nie bez powodu.

Dlaczego to rozwiązanie wciąż zyskuje na popularności?

 • Zaliczka biznesowa to najszybszy rodzaj kredytu dla firm
 • Ta pożyczka dla firm nie jest oprocentowana! Zamiast tego, płacisz pożyczkodawcy jednorazową opłatę, a więc już na wstępie wiesz, ile będziesz musiał zwrócić.
 • Spłaty są elastyczne. Kwota, którą spłacasz co miesiąc, jest dostosowana do zarobków Twojej firmy. Zarabiasz mniej – spłacasz mniej.
 • Proces wnioskowania o zaliczkę jest bardzo prosty! Złóż wniosek online i otrzymaj decyzje w przeciągu zaledwie kilku minut.

Jak to działa?

Pożyczkodawca oferuje Ci natychmiastowy dostęp do gotówki, w kwocie aż do 500 000 funtów. Do spłaty kredytu posłużą transakcje wpływające na konto Twojej firmy z płatności kartą płatniczą. Pożyczkodawca połączy się z Twoim terminalem płatniczymi i będzie pobierał mały procent z każdej transakcji bezgotówkowej. Procent, który będzie pobierany na kwotę spłaty, ustalasz z pożyczkodawcą, zanim przystąpisz do kredytu. Kwota spłaty będzie pobierana tylko od transakcji przy użyciu terminala płatniczego – całość z transakcji gotówkowych przechodzi bezpośrednio na Twoje konto.

Kwota, którą możesz pożyczyć, zależy od wysokości przychodów generowanych przez Twoją firmę w transakcjach bezgotówkowych z każdego miesiąca. Aby zakwalifikować się do zaliczki biznesowej, musisz zarabiać średnio minimum 5000 funtów miesięcznie na samych transakcjach bezgotówkowych. Tak więc, jeśli Twoja firma osiąga znaczną kwotę ze sprzedaży na transakcjach kartą płatniczą, a brakuje Ci wolnych środków pieniężnych, zaliczka kupiecka to fantastyczny sposób na zdobycie dodatkowych funduszy, potrzebnych na rozwój Twojej firmy.

Skuteczna alternatywa kredytu dla firm – Sprawdź jak to działa!

This browser does not support the video element.

Jak wygląda proces? Ubieganie się o pożyczkę dla firm w UK w 6 prostych krokach

Zaliczka kupiecka jest świetną alternatywą dla tradycyjnych form kredytu dla firm. Jest przede wszystkim łatwą, szybką i elastyczną opcją na otrzymanie dodatkowych funduszy. Tylko jak ją otrzymać? Oto 6 prostych kroków, które należy wykonać, aby otrzymać dofinansowanie biznesowe w UK.

Krok 1 – Aplikuj online

Wypełnij wniosek online. To krótki i prosty formularz, a zatem jego uzupełnienie nie zajmie Ci dłużej niż minutę. Przy tej wersji kredytu dla firm, niepotrzebne są żadne wizyty w banku ani rozmowa z konsultantem. Masz zatem możliwość ubiegania się o kredyt bez wychodzenia z domu. <a [class]=”visible0 ? ‘show-less read-more’ : ‘show-more read-more'” class=”read-more” on=”tap:AMP.setState({visible0: !visible})”>Read More »

Co musi zawierać Twoja aplikacja?

 • Kwotę, jaką chcesz pożyczyć
 • Twój średni zysk z miesięcznych sprzedaży z wykorzystaniem karty płatniczej
 • Opis Twojego terminala płatniczego
 • Twój wiek – aby ubiegać się o pożyczkę musisz mieć skończone 18 lat « Show Less

Dlaczego my? Z For Kredit nie będziesz musiał czekać na decyzję – otrzymasz ją w ciągu kilku minut od złożenia wniosku!

Krok 2 – Dostarcz niezbędną dokumentację

Pożyczkodawca może prosić Cię o okazanie dokumentacji, która potwierdzi informacje, zawarte we wniosku. Co może być potrzebne?

 • Dowód na to, że mieszkasz i prowadzisz swój biznes w UK
 • Wyciągi bankowe Twojej firmy z ostatnich 3 do 6 miesięcy
 • Potwierdzenia płatności kartą z ostatnich 3 do 6 miesięcy
hotelarz płaci kartą

Krok 3 – Otrzymaj decyzję

Po przeanalizowaniu wszystkich dokumentów pożyczkodawca przedstawi Ci swoją ofertę. Oferta będzie zawierać 3 ważne informacje:

 • Kwotę pożyczki
 • Kwotę jednorazowej opłaty
 • Procent, który zostanie pobrany z Twoich zysków sprzedaży z wykorzystaniem kart płatniczych

W niektórych przypadkach możesz zostać poproszony o wymienienie swojego terminala na model preferowany przez pożyczkodawcę. Proces zmiany terminala płatniczego jest jednak bardzo prosty i szybki, a więc nie powinno to spowolnić wypłaty gotówki na Twoje konto.

Nasza rada: Zastanawiasz się nad pożyczeniem gotówki? Zanim podejmiesz decyzję i zdecydujesz się na konkretnego kredytodawcę, sprawdź, czy Twój kandydat jest regulowany przez FCA – Brytyjskiego regulatora finansowego. Wejdź na stronę FCAi zobacz, czy wybrana przez Ciebie firma widnieje w bazie internetowej regulatora.

Krok 4 – Sprawdź proponowane warunki umowy

Nie bój się zadawania pytań! Przyjrzyj się warunkom umowy i sprawdź, czy wszystko jest dla Ciebie jasne. Jeśli nie, poproś o wyjaśnienie. Jeśli warunki umowy Ci nie odpowiadają, wycofaj się. Nie ma żadnego przymusu i nie masz obowiązku zgodzić na oferowane warunki, jeśli nie spełniają Twoich oczekiwań. Uważasz, że sugerowane przez pożyczkodawcę warunki są korzystne? Nie pozostaje nic innego jak je zaakceptować! –

uśmiechający się użytkownik zaliczki biznsowej

Krok 5 – Otrzymaj pieniądze

Jak tylko zaakceptujesz umowę, pożyczkodawcą rozpocznie proces przekazania Ci pieniędzy. Przelewu na swoje konto możesz spodziewać się nawet do 48 godzin od zaakceptowania umowy. To wszystko – szybka gotówka dostępna na Twoim koncie praktycznie od zaraz! –

Krok 6 – Zacznij spłatę zaciągniętej pożyczki

Pożyczkodawca połączy się z operatorem Twojego terminala płatniczego i będzie pobierał wcześniej uzgodniony procent od wszystkich przychodów ze sprzedaży przy użyciu karty płatniczej, aż do momentu uregulowania Twojego długu.

W ten sam sposób zostanie pobrana jednorazowa opłata ustalona przez pożyczkodawcę. Opłata z reguły wynosi od 20-40% wartości zaciągniętej pożyczki. Czy to dużo? Całą kwotę pożyczki, większość przedsiębiorstw spłaca w ciągu 4-18 miesięcy. <a [class]=”visible7 ? ‘show-less read-more’ : ‘show-more read-more'” class=”read-more” on=”tap:AMP.setState({visible7: !visible})”>Read More »

Jakie są zalety tego rozwiązania finansowego?

To jak szybko spłacisz swoje zadłużenie zależy od tego, jak wydajny jest Twój biznes. Nie ma z góry ustalonej kwoty, jaką musisz spłacać miesięcznie. Kwota spłaty jest dostosowana do poziomu osiąganych przez Ciebie sprzedaży. Masz kiepski dzień i nie masz za wiele transakcji na koncie? Zostaniesz policzony odpowiednio mniej. Twoja firma ma wyjątkowo dobry okres i bardzo dużo wpływów? Jeszcze lepiej, to znaczy, że w tym okresie będziesz mógł wpłacić więcej na poczet zaciągniętej pożyczki. Ta elastyczność sprawia, że spłata otrzymanej zaliczki nie będzie ciężarem dla Twojej firmy i nie przeszkodzi Ci w codzienny prowadzeniu biznesu.

Tak wygląda proces aplikowania o ten typ kredytu dla firm w UK. Dalej jesteś zainteresowany? Aplikuj teraz i sprawdź, ile możesz pożyczyć! « Show Less

Wady i Zalety Jakie są niedogodności i korzyści związane z zaliczką biznesową?

Zanim zdecydujesz się na jakąkolwiek z form kredytu dla biznesu w UK, zastanów się, jakie są wady i zalety związane z rozważaną przez Ciebie formą finansowania. Dzięki temu możesz mieć pewność, że decyzja, którą podejmujesz, jest świadoma i przemyślana. Aby ułatwić Ci to zadanie, przygotowaliśmy zestawienie wszystkich wad i zalet zaliczek biznesowych.

Jakie są zalety tej alternatywy pożyczki dla firm?

1. Proces aplikacyjny jest bardzo prosty

Cały proces wnioskowania o uzyskanie kredytu dla firmy odbywa się online. Bez osobistego dostarczania dokumentów i bez telefonów! Aby uzyskać pożyczkę biznesową musisz wypełnić tylko jeden krótki formularz dostępny online. Dzięki temu wniosek możesz uzupełnić dosłownie wszędzie – w domu, w pracy lub korzystając ze swojego smartfonu. <a [class]=”visible0 ? ‘show-less read-more’ : ‘show-more read-more'” class=”read-more” on=”tap:AMP.setState({visible0: !visible})”>Read More »

Jest to szczególnie wygodna opcja dla wszystkich zapracowanych przedsiębiorców. Nie musisz zmieniać swojego planu dnia, by udać się na wizytę w banku tracąc przy tym cenny czas. Dzięki wnioskowi online w jeszcze szybszy sposób uzyskasz pieniądze, których potrzebuje Twoja firma. « Show Less

cheerful cash advance using florist owners

2. Zaliczka biznesowa to łatwo dostępna forma kredytu dla firm (nawet przy niskiej ocenie kredytowej!)

Nie musisz mieć wysokiej zdolności kredytowej, aby uzyskać zaliczkę. Twoja zdolność do spłaty zadłużenia jest oceniana na podstawie miesięcznego zysku z transakcji dokonanych kartą kredytową lub debetową. Jeśli miesięcznie, Twoje wpływy z transakcji wykonywanych kartą płatniczą to min. 5000 funtów, nie musisz się martwić o dodatkową ocenę Twojej zdolności kredytowej. Pożyczkodawcy udzielający zaliczek biznesowych są zainteresowani obrotami Twojej firmy, nie Twoimi osobistymi finansami.

Nasza rada: Martwisz się, że wniosek o kredyt dla firmy zostanie odrzucony? Możesz zawsze sprawdzić swoje szanse na otrzymanie pożyczki używając opcji “soft search”. Opcja soft search w żaden sposób nie wpłynie na Twoją ocenę kredytową. Swój credit score i szanse na otrzymanie pożyczki sprawdzisz z Experian

3. Szybki dostęp do pieniędzy

Biorąc zaliczkę biznesową, masz dostęp do kapitału nawet w ciągu 48 godzin od zaakceptowania wniosku! Decyzję o otrzymaniu pożyczki otrzymasz w ciągu kilku minut od złożenia wniosku. Jeśli tylko zgodzisz się na warunki sprecyzowane przez pożyczkodawcę, pieniądze zostaną przelane na Twoje konto. <a [class]=”visible3 ? ‘show-less read-more’ : ‘show-more read-more'” class=”read-more” on=”tap:AMP.setState({visible3: !visible})”>Read More »

Tradycyjna pożyczka na firmę w UK jest przyznawana znacznie dłużej. Rozpatrzenie wniosku może trwać parę dni albo nawet miesiące, a więc nawet jeśli kredyt zostałaby Ci uznany, nie trafiłaby na Twoje kontro tak szybko jak zaliczka biznesowa. « Show Less

4. Ta forma kredytu dla firm jest przystępna

Ten kredyt biznesowy nie zawiera żadnych ukrytych opłat i kosztów. Warunki otrzymania pożyczki są proste – na wstępie wiesz, ile otrzymasz oraz ile będziesz musiał spłacić.

Nie ma również presji spłaty kredytu szybciej, niż na to stać Twój biznes. Kwota, którą spłacasz, jest podporządkowana temu, jakie masz przychody. Jeśli zarabiasz mniej, kwota spłaty w tym okresie będzie odpowiednio mniejsza. Nie musisz zatem stresować się, że Twojej firmy nie będzie stać na spłatę kredytu.

Dlaczego my: Jesteśmy regulowaną firmą, autoryzowaną przez Financial Conduct Authority (FCA). Co więcej, dbamy o bezpieczeństwo wszystkich klientów, zabezpieczając wnioski online używając technologii 256-bitowej enkrypcji danych. Nie ma zatem możliwości, aby Twoje dane trafiły w niepowołane ręce.

5. Zaliczka biznesowa nie wymaga zabezpieczenia

Niepodważalnym plusem udzielanej przez nas pożyczki jest fakt, że jest ona niezabezpieczona. To znaczy, że nie wymagamy od Ciebie żadnej formy zabezpieczania, pod zastaw kredytu. Możesz zatem spokojnie inwestować w swój biznes, nie ryzykując przy tym, że stracisz swoje mienie.

Piekarz przyjmujący płatność kartą

Jakie są wady tego rozwiązania?

1. Warunki umowy mogą mieć wpływ na to, jak prowadzisz własną działalność

Przed przystąpieniem do pożyczki, musisz zaakceptować warunki zaproponowane przez pożyczkodawcę. Te warunki, w niektórych przypadkach, mogą wprowadzić pewne zmiany w sposobie, w jakim prowadzisz swoją firmę. Pożyczkodawca może wymagać od Ciebie, abyś:

 • zmienił swój terminal płatniczy na inny model
 • nie zmieniał lokalizacji swojej firmy i nie zamykał swojej działalności do czasu spłaty kredytu <a [class]=”visible7 ? ‘show-less read-more’ : ‘show-more read-more'” class=”read-more” on=”tap:AMP.setState({visible7: !visible})”>Read More »

Pamiętaj, te wymagania będą obowiązywać tylko tymczasowo. Średni czas spłaty pożyczki trwa od 4 do 18 miesięcy, a zatem nie będziesz zmuszony przestrzegać tych warunków przez długi czas. « Show Less

Uwaga: Odradzamy przekonywanie klientów do płacenia wyłącznie gotówką. Kredytodawca może to zinterpretować jako próbę unikania spłaty długu, a to z kolei może zostać ukarane grzywną.

2. Obowiązujące przepisy nie są tak surowe

Ten rodzaj kredytu dla firm w UK nie jest prawnie uznawany za pożyczkę, a za umowę sprzedaży. W końcu sprzedajesz niewielką część swoich przyszłych transakcji z wykorzystaniem kart płatniczych, w zamian za natychmiastowy zastrzyk gotówki. Z tego powodu zaliczka gotówkowa nie jest chroniona przez te same przepisy, co pożyczka z banku.

Podsumowując

Istnieje kilka sposobów na dofinansowanie Twojego przedsiębiorstwa, jednak większość z nich nie jest tak tania i szybka jak zaliczka biznesowa. Zaliczka kupiecka pozwala Ci na szybkie uzyskanie pieniędzy i spłatę zadłużenia w tempie, dopasowanym do Ciebie. Spłata kredytu jest elastyczna, a warunki otrzymania dofinansowania są przystępne.

Sposób na najlepszą ofertę Jak znaleźć najlepszego pożyczkodawcę?

Masz chwilowe trudności finansowe? A może potrzebujesz gotówki, aby zainwestować ją w dalszy rozwój Twojej firmy? Uzyskanie dofinansowania dla Twojego biznesu będzie dla Ciebie odpowiednim rozwiązaniem, ale jak znaleźć najlepszą ofertę? Mamy dla Ciebie listę 6 trików, które pozwolą Ci na uzyskanie najlepszej okazji.

Biznesmen z terminalem płatniczym

Sprawdź jakie są wymagania kredytodawcy oraz czy je spełniasz

Wymagania mogą być nieco różne, w zależności od tego, kto udziela Ci kredytu. Zanim zatem zdecydujesz się na wybraną ofertę, sprawdź, czy spełniasz wymagania stawiane przez pożyczkodawcę. Podstawowe warunki, które musisz spełniać to:

 • mieć ukończone 18 lat
 • mieć przedsiębiorstwo działające w UK
 • mieć miesięczny wpływ z transakcji wykonywanych kartą płatniczą na poziomie 5000 funtów miesięcznie

Przyjrzyj się firmie, od której planujesz pożyczyć pieniądze

Już o tym wspominaliśmy, jednak to bardzo ważne i ten punkt zasługuje na podkreślenie – Sprawdź, czy pożyczkodawca, którego bierzesz pod uwagę, jest zarejestrowany w FCA. Jeśli firma nie znajduje się w rejestrze regulatora, nie ufaj im. To najprawdopodobniej oszuści! Sprawdzenie rejestru zajmuje tylko 2 minuty, a może zaoszczędzić Ci bardzo wielu kłopotów.

Porada eksperta: Sprawdź opinię o pożyczkodawcy! Warto zobaczyć co do powiedzenia o kredytodawcy mają dawni klienci. Czy byli zadowoleni z usługi? A może wręcz przeciwnie? Zweryfikowanie opinii byłych klientów pozwoli Ci ustalić czy pożyczkodawca, którego bierzesz pod uwagę, jest wiarygodny.

klient płacący kartą

Czy pożyczkodawca rozumie potrzeby Twojego biznesu?

 • Sprawdź, co pożyczkodawca ma Ci do zaoferowania. Główną zaletą zaliczek biznesowych jest to, że są przyznawany w niezwykle szybki sposób. Sprawdź, ile dany pożyczkodawca może Ci pożyczyć oraz jak szybko będziesz mógł uzyskać pieniądze.
 • Czy pożyczkodawca współpracował już z małymi przedsiębiorstwami? Jeśli prowadzisz własny biznes w UK, będziesz chciał wiedzieć, czy pożyczkodawca ma doświadczenie w pomaganiu takim przedsiębiorcom jak ty. Przyjrzyj się stronie internetowej firmy. Jej treść jest skierowana do dużych firm lub małych firm? Start-upów czy firm o ugruntowanej pozycji? Dzięki temu szybko dowiesz się, czy identyfikujesz się z wybranym kredytodawcą.

Czy pożyczkodawca, którego bierzesz pod uwagę, jest uczciwy?

Wiarygodni pożyczkodawcy mają przejrzyste warunki umowy. Taki pożyczkodawca omówi z Tobą wszystko z góry. Jeśli stara się tego uniknąć, bądź ostrożny! Najprawdopodobniej próbuje wywrzeć na Tobie presję i przekonać Cię do podpisania umowy, która nie leży w najlepszym interesie firmy. Nigdy nie czuj się zmuszony do zaakceptowania warunków, z których nie jesteś zadowolony.

Uwaga: Strzeż się kredytodawców, którzy próbują przekonać Cię do pożyczenia więcej, niż potrzebujesz. Sprawdzeni pożyczkodawcy, zaproponują Ci taką kwotę o jaką wnioskowałeś i nie będą przekonywać Cię do pożyczenia większej sumy pieniędzy.

Sprawdź koszty

Bez względu na to, jaką kwotę pożyczasz, każda pożyczka będzie niosła za sobą koszty. Każda firma kredytowa pobiera odpowiednią opłatę za swoje usługi, a więc sprawdź dokładnie, ile ona wynosi.

Zadawaj pytania

Pamiętaj, jeśli masz wątpliwości ci do jakiekolwiek zapisu w umowie – pytaj. Dzięki temu pozbędziesz się wszystkich wątpliwości, a także dowiesz się więcej o całym procesie oraz o tym, na jakich zasadach funkcjonuje pożyczkodawca. Czy jest przyjazny i chętnie odpowiada na Twoje pytania, czy wręcz przeciwnie? Pożyczając pieniądze od danego kredytodawcy, zawierasz z nim relację finansową na najbliższych parę miesięcy, a zatem warto abyście umieli się ze sobą skutecznie porozumieć.

Dlaczego warto wziąć kredyt dla firm z For Kredit?

 • Jesteśmy regulowaną i autoryzowaną firmą. Znajdziesz nas w rejestrze FCA
 • Jesteśmy szczerzy. Nie kryjemy przed Tobą warunków umowy czy opłat. O wszystkim w jasny sposób informujemy naszych klientów.
 • Jesteśmy przystępni. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania, jakie możesz mieć w związku z naszymi usługami.
 • Specjalizujemy się udzielaniu pomocy małym i średnim przedsiębiorcom. Dobrze rozumiemy potrzeby i oczekiwania MŚP. Wiemy zatem czego oczekuje się od nas jako pożyczkodawcy.
 • Z nami otrzymasz bezpłatną wycenę. Nie pobieramy opłaty za przeanalizowanie Twojego wniosku. Nasze wyceny są bezpłatne i bez zobowiązań.

Podejmij decyzję Czy zaliczka biznesowa będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem?

Jest to niedrogi i skuteczny sposób na szybki dostęp do gotówki, ale czy jest to dla ciebie najbardziej odpowiednia opcja finansowania? Jako przedsiębiorca, ciężko pracowałeś, aby uruchomić swój biznes, więc nie chcesz ryzykować wszystkiego, podejmując nietrafioną decyzję finansową. Chcesz mieć pewność, że Twoja decyzja jest właściwa? Przyjrzyj się pytaniom z poniższej sekcji:

Klient płacący kartą

1. Dla kogo to rozwiązanie będzie odpowiednie?

Ten kredyt dla firm to świetne rozwiązanie dla wszystkich małych i średnich przedsiębiorców UK potrzebujących gotówki lub chcących zainwestować w swój biznes. Ten rodzaj dofinansowania biznesu w UK jest świetnym rozwiązaniem szczególnie dla przedsiębiorstw działających sezonowo, które nie miałyby szansy na tradycyjny kredyt.

Porada eksperta: Nie wierz nam na słowo – korzyści z alternatywnych pożyczek w UK są również uznawane przez znaną na całym świecie instytucję finansową Forbes. Zapoznaj się z ich opinią na temat zaliczek gotówkowych tutaj

2. Na jaki okres chcesz pożyczyć pieniądze?

Zaliczka biznesowa nie powinna być traktowana jako długoterminowe rozwiązanie finansowe. Ma ona na celu zapewnienie krótkoterminowej ulgi finansowej. Jeśli używana w ten sposób, może być niezwykle użyteczna.

Jeśli jednak Twoja firma potrzebuje stałej pomocy przy finansowaniu, prawdopodobnie nie jest to najlepsza opcja. Na przykład zaliczka może skutecznie pokryć krótkoterminowe spadki w wydajności Twojej firmy, ale nie pomoże ci ona w ciągły sposób pokrywać miesięcznych kosztów najmu lokalu.

3. Na jaki cel potrzebujesz pożyczki?

Zanim skorzystasz z jakiekolwiek opcji finansowania, zastanów się, na co tak naprawdę potrzebujesz pieniędzy. Kredyt dla firmy będzie efektywny, jeśli używasz go w celu rozwoju biznesu. Dobre powody, aby wziąć kredyt na firmę to: <a [class]=”visible3 ? ‘show-less read-more’ : ‘show-more read-more'” class=”read-more” on=”tap:AMP.setState({visible3: !visible})”>Read More »

 • Rozwój firmy
 • Dodatkowe wydatki na reklamę i marketing
 • Remonty i wykończenia
 • Jednorazowe rachunki
 • Załatanie dziury w budżecie firmy
 • Kupowanie nowych zapasów
 • Modernizacja i naprawa starego sprzętu « Show Less

Rada eksperta: Jeśli Twoja firma ma problemy finansowe wynikające z trudności w spłacie długów, warto, abyś skorzystał z porady doradcy finansowego. Tu znajdziesz więcej informacji o tym, jak skutecznie zarządzać swoim zadłużeniem.

4. Czy stać cię na spłatę pożyczki biznesowej?

Po pierwsze, pamiętaj, że ten typ kredytu biznesowego ma być łatwy w spłacie i elastyczny. Spłaty z tytułu zaliczek gotówkowych są celowo skonstruowane tak, abyś był w stanie spokojnie spłacić swoje raty. Jeśli Twoje średnie miesięczne przychody transakcji kartą kredytową wynoszą 5000 funtów, będziesz w stanie spłacić zaliczkę wygodnie.

Jak dokonywane są spłaty?

W większości przypadków pożyczkodawca będzie współpracować bezpośrednio z dostawcą terminala, aby spłaty były jak najprostsze i bezproblemowe. Usługodawca karty rutynowo wstrzymuje wstępnie ustalony procent od łącznej wartości sprzedaży karty i przekazuje ją pożyczkodawcy. W ten sposób nie będziesz mieć problemu ze skonfigurowaniem polecenia zapłaty.

Najlepszym sposobem, aby o tym pomyśleć, jest jak podatek dochodowy – odliczenia są dokonywane automatycznie przez stronę trzecią przed otrzymaniem przychodu. Mniej czasu poświęcasz na martwienie się o spłaty i masz więcej czasu na skoncentrowanie się na swojej firmie.

Kredyt, karta kredytowa czy zaliczka biznesowa? Kredyt na firmę, zaliczka biznesowa czy karta kredytowa – którą formę kredytu na firmę w UK wybrać?

Zaliczki kupieckie są bardzo nowym i jeszcze mało znaną alternatywą dla kredytów biznesowych w UK. Popularniejszymi rozwiązaniami finansowymi są kredyty na firmę lub karty kredytowe. Ale czy słusznie? Czy zaliczka biznesowa jest lepszą opcją niż tradycyjne rozwiązania finansowe? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy zestawienie tych dwóch sposobów finansowania firm, tak abyś mógł sam zdecydować, które rozwiązanie będzie najkorzystniejsze dla Twojego przedsiębiorstwa. Przekonaj się sam!

Sprawdź nasze porównanie

| Rodzaj dofinansowania w UK | Zaliczka Biznesowa | Kredyt dla firm | Karta Kredytowa | | ————– | ———————- | ———- | | ———- | | Il możesz pożyczyć? | 5000 – 500 000 funtów | 5000 – 500 000 funtów | Do 25 000 funtów (w zależności od Twojego banku) | | Jakie są opłaty? | Jednorazowa opłata 20-40% pożyczonej kwoty | Oprocentowanie pomiędzy 3.83% i 4.56% | Wysoka opłata za brak spłaty w terminie oraz za użytkowanie karty | | Ile trzeba czekać na zatwierdzenie pożyczki? | Wnioski są rozpatrywane i wstępnie przyznawane online w ciągu kilku minut | Na rozpatrzenie decyzji często trzeba czekać parę tygodni, a nawet miesięcy | Na rozpatrzenie decyzji często trzeba czekać parę tygodni, a nawet miesięcy | | Kiedy będziesz miał dostęp do pieniędzy? | Pieniądze zostaną zdeponowane na Twoje konto w ciągu 7 dni roboczych | To zależy od tego, jak szybko Twój wniosek zostanie rozpatrzony, jednak przeciętnie jest to kilka tygodni | To zależy od tego, jak szybko Twój wniosek zostanie rozpatrzony, jednak przeciętnie jest to kilka tygodni | | Czy możesz ubiegać się o tę formę finansowania ze słabą oceną kredytową? | Tak | Nie | Nie | Czy raty są stałe i niezmienne? | Nie, spłata długu jest elastyczna. Dług spłacany jest poprzez pobieranie niskiego procentu z transakcji wykonanych kartą kredytową. | Tak, bank pobiera stałą miesięczną opłatę, aby pokryć dług. Spłata długu nie uwzględnia tego jak w danym momencie działa Twój biznes. | W zależności od tego, ile wydałeś w danym miesiącu, tyle musisz zwrócić Spłata długu nie uwzględnia tego jak w danym momencie działa Twój biznes i raty są nieelastyczne. | | Czy potrzebne jest zabezpieczenie? | Nie, zabezpieczanie nie jest wymagane | W przypadku małych biznesów zabezpieczenie pożyczki jest dosyć częstym wymogiem | Nie, zabezpieczanie nie jest wymagane |

klient wpisuje pin w terminalu

Kredyt na firmę w UK

Kredyt dla firm jest najpopularniejszą formą dofinansowania biznesu w UK. Kredyt dla firm umożliwi Ci na pożyczenie do 100 000 funtów, jednak bardzo często wymagają od Ciebie odpowiedniego depozytu. Kredyt na firmę spłacany jest w małych i stałych ratach, przez co czas spłaty kredytu może trwać nawet ok. 20 lat.

Zalety:

 • Możesz pożyczyć duże kwoty. Kredyt dla firm umożliwia Ci na pożyczenie nawet od 100 000 funtów na dowolny cel biznesowy
 • Małe raty rozłożone w czasie. Kredyt na firmę jest dobrym rozwiązaniem, jeśli zależy Ci na rozłożeniu kredytu w czasie i płacenie małych rat

Wady

 • Wnioskowanie o kredyt w banku jest bardziej skomplikowane i trwa znacznie dłużej. Ubieganie się o pożyczke na firmę w banku zazwyczaj wiąże się ze spotkaniami z konsultantem i wypełnianiem uciążliwej papierkowej roboty. To sprawia, że proces aplikacyjny trwa dłużej, a to z kolei opóźni czas, w jakim będziesz mógł otrzymać pieniądze. <a [class]=”visible2 ? ‘show-less read-more’ : ‘show-more read-more'” class=”read-more” on=”tap:AMP.setState({visible2: !visible})”>Read More »
 • Otrzymanie pożyczki w banku jest trudne. Banki mają dosyć wysokie wymagania, jeśli chodzi o przyznawanie pożyczki firmom w UK. Musisz mieć bardzo dobry credit score oraz mienie, które możesz użyć jako zabezpieczenie kredytu.
 • Kredyty bankowe, nie są tak opłacalne, jakby się to mogło wydawać na pierwszy rzut oka. Spłaty obejmują dłuższe okresy (do 25 lat), więc miesięczne raty są zwykle niewielkie, a stopy procentowe mogą być niskie w porównaniu z innymi instytucjami kredytowymi (4,56%). Brzmi świetnie, prawda? A jednak! Nie daj się zwieść! Płacenie niewielkich kwot w dłuższym okresie zawsze będzie oznaczać, że zapłacisz więcej odsetek ogólnie, a więc długoterminowo, oferta nie jest taka korzystna jak się wydaję. « Show Less

Karta kredytowa:

Biznesowa karta kredytowa nie daje Ci dostępu do gotówki, ale daje Ci dostęp do pieniędzy na karcie do pewnego nieprzekraczalnego limitu (25 000 funtów maks.) Jest to tzw. kredyt odnawialny, który może być przydatny dla firm, które nie mają jednoznacznego kosztu do pokrycia.

Zalety:

 • Masz dostęp do promocji. Niektóre karty kredytowe dają Ci dostęp do różnego rodzaju ofert oraz promocji, które mogą okazać się użyteczne dla Twojego biznesu. Np. ubezpieczenie oraz bezpłatna dostawa.
 • Masz stały dostęp do kapitał. Dzięki temu, karta kredytowa jest skutecznym sposobem finansowania regularnych płatności i bieżących wydatków
 • Karty kredytowe mają okres bez odsetkowy. Okres ten trwa około 50 dni – jeśli spłacasz swój dług w czasie trwania tego okresu, bank nie nalicza żadnych opłat

Uwaga: Banki nakładają bardzo wysokie kary na osoby, które mają problem ze spłatą długu na czas. Niektórzy przedsiębiorcy mogą mieć problem z systematyczną spłatą pożyczki i zaciągają kolejne długi, aby nadążyć ze spłatą kredytu.

Wady:

 • Karty kredytowe są trudno dostępne. Jeśli nie masz odpowiedniej oceny kredytowej, otrzymanie karty kredytowej jest prawie niemożliwe. <a [class]=”visible5 ? ‘show-less read-more’ : ‘show-more read-more'” class=”read-more” on=”tap:AMP.setState({visible5: !visible})”>Read More »
 • Spłata karty kredytowej może być droga. Jeśli spóźnisz się ze spłatą i nie zdążysz uregulować długu w trakcie okresu bez odsetkowego, od Twojego długu będą naliczane bardzo wysokie odsetki. Jeśli jesteś przedstawiciele MŚP, wiesz, że każdy biznes ma swój lepszy i gorszy okres. Czy będziesz w stanie, nawet w tym słabszym okresie spłacić swój dług na czas?
 • Karta kredytowa jest obarczona opłatą roczna za użytkowanie. Niektóre banki bardzo słono liczą sobie za samą możliwość użytkowania karty kredytowej i często nie informują o tym klientów zanim Ci podpiszą umowę. Jeśli zastanawiasz się nad wzięciem karty kredytowej sprawdź, ile dokładnie wynosi opłata za użytkowanie karty. « Show Less
baristka przjmująca płatność kartą

Zaliczka biznesowa

Zaliczka biznesowa jest coraz popularniejszą formą dofinansowania dla mniejszych i średnich przedsiębiorstw. Dlaczego? Zaliczka jest łatwo dostępną metodą dofinansowania, która zapewnia szybki dostęp do gotówki oraz spłatę długu w sposób elastyczny. Dzięki zaliczce kupieckiej możesz uzyskać dostęp do kwoty od 5000 do 500 000 funtów w ciągu 7 dni biznesowych. Dług spłacasz, wykorzystując do tego mały procent z transakcji bezdotykowych, aż do całkowitego uregulowania należności.

Zalety

 • Wnioskowanie o dofinansowanie jest szybkie i łatwe. Jedyne co musisz zrobić, to uzupełnić krótki i prosty wniosek online. Bez spotkań, uzupełniania dokumentów i niepotrzebnego zamieszania.
 • Nie ma wymagających kryteriów. Wystarczy, że Twoje miesięczne wypływy z transakcji kartą płatniczą to 5000 funtów miesięcznie. Co więcej, nie musisz się martwić, że Twój credit score będzie brany pod uwagę przy analizowaniu Twoich szans na otrzymanie pożyczki na firmę w UK. Pożyczkodawca nie będzie analizował Twoich osobistych finansów.
 • Szybki dostęp do gotówki. W przypadku tej form kredytu przekazanie gotówki następuje najpóźniej w ciągu 7 dni roboczych. To rozwiązanie, będzie zatem najlepsze dla wszystkich przedsiębiorców, potrzebujących szybkiego dostępu do gotówki.
 • Spłata zaliczki biznesowej jest elastyczna i łatwa. Przy tej formie pożyczki dla firm nie ma ustalonego terminu spłaty. Nie jest to coś, o czym musisz pamiętać każdego miesiąca. Wręcz przeciwnie, Twój dług „spłaca się sam” pobierając mały procent z transakcji wykonywanych kartą płatniczą. Zaliczki biznesowe mają też znacznie krótszy termin spłaty – większość pożyczających jest w stanie spłacić dług w ciągu 4-18 miesięcy. To znaczy, że pożyczkę spłacisz znacznie szybciej niż kredyt w banku
 • Bak opłat za opóźnienie w spłacie. Nie ma terminu, w którym musisz spłacić swój kredyt. Opłaty pobierane są bezpośrednio z Twoich transakcji, a zatem spłacasz kredyt w tempie, w jakim rozwija się Twój biznes.

Wady:

 • Termin spłaty całego długu jest nieznany. Zaliczkę biznesową bierzesz w pewnym sensie na czas nieokreślony. Pieniądze pobierane są z Twoich bieżących transakcji i to od ich liczby zależy, jak szybko uregulujesz swój dług. Jeśli transakcji w danym miesiącu będzie mniej, spowolni to proces spłaty Twojego kredytu <a [class]=”visible7 ? ‘show-less read-more’ : ‘show-more read-more'” class=”read-more” on=”tap:AMP.setState({visible7: !visible})”>Read More »
 • Zaliczka biznesowa jest dosyć droga. Ten rodzaj dofinansowania biznesu w UK, jest niezabezpieczony, a pieniądze są przekazywane na Twoje konto, praktycznie od razu po zaakceptowaniu wniosku. W zamian za to kredytodawca pobiera dosyć wysoką opłatę, a więc kredyt jest dosyć kosztowny. Nie mniej jednak czas spłaty kredytu jest bardziej elastyczny i mniej rygorystyczny niż w przypadku innych form finansowania.
 • Musisz posiadać terminal płatniczy. Aby zakwalifikować się do tego rodzaju pożyczki, Twój biznes musi mieć swój terminal płatniczy i generować odpowiednie przychody na transakcjach bezgotówkowych. « Show Less

Find the right loan for your business

 • Loans from £1k to £500k
 • No fixed repayments
 • No collateral needed
APPLY NOW

Will You Qualify For A For Kredit Loan?

There are four main criteria for qualifying for a For Kredit loan.

If you can answer yes to all of these, then you have a good chance of being approved.

You’re a director with a UK address

You’ll also need the relevant documentation to prove this – a passport or a birth certificate are fine.

You’re a UK limited company or limited partnership

We only work with UK businesses.

You have a turnover of at least £10k

We can accept applications from all businesses (no matter the age or industry)

You have been trading for over 6 months

Your business must be at least 6 months old to be accepted.

A Simple Application Process

 • Apply online in 5 minutes

  Decide how much money you need to borrow and fill the online application with all your details.

 • Approval in just 24 hours

  Once your business loan has been authorized, you have the flexibility to transfer the required amount to your bank account. The funds will be deposited into your account within just a few hours.

 • Borrow up to 2 years

  How you pay back your business loan depends on your situation. If you want to pay it back early, there won't be an extra fee.

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.